Coś nowego dla fanów futbolu

Często zdarza się, że nawet to, co jest solą naszych czynności, nie wystarcza. Weźmy dla przykładu piłkę nożną. Najważniejsze dla każdego fana jest oglądanie na żywo spotkań i przeżywanie emocji razem ze swoimi ulubionymi piłkarzami czy drużynami. Jednak nawet w dobie Internetu trudno znaleźć coś, co mogłoby tę pasję poszerzyć – rzetelnego serwisu, który byłby w stanie dostarczać fachowe statystyki oparte na profesjonalnych obliczeniach matematycznych.

Na rynku informacji sportowej pojawił się jednak polski start-up publikujący statystyki piłkarskie. Portal bazuje przede wszystkim na ujęciu sportu w sposób analityczny. Jeśli interesuje nas dany zawodnik, wystarczy kliknąć w jego nazwisko – każdy ma coś w rodzaju kartoteki, w której zapisane są wszystkie osiągnięcia z danych rozgrywek. Bez problemu możemy odczytać, kto znajduje się w jakiej dyspozycji. Co ważne, dotyczy to zarówno najsilniejszych lig świata, jak i tych nieco bardziej egzotycznych – cały świat pod kontrolą. Łatwa obsługa – to również charakteryzuje ten serwis.

Kolejną specjalnością są bogate zapowiedzi spotkań. Przygotowywane na tę okazję infografiki doskonale potrafią wprowadzić w dane spotkanie, ukazując między innymi obecną dyspozycję drużyn, ich najsilniejsze ogniwa (dorobek strzelecki najlepszych zawodników), a także kwestie z pozoru mniej istotne, ale także będące integralną częścią każdego widowiska – informacje o miejscu rozegrania meczu, a także prognozę pogody.

obraz1

Ponadto, jak widać na powyższym zdjęciu, serwis oferuje starannie przygotowane typy na każdą okoliczność. Pod uwagę brane są wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na końcowy rezultat, jak częstotliwość strzelania bramek, forma drużyn czy miejsce rozegrania meczu. Podsumowując, otrzymujemy przewidywany wynik, czyli coś, co najbardziej lubią zapaleni typerzy. Jedyne, co pozostaje, to udać się do najbliższego bukmachera i skorzystać z okazji.

W innowacyjność serwisu oraz jego możliwości uwierzyli choćby Robert Lewandowski czy Cezary Kucharski, którzy zdecydowali się zainwestować w niego swoje pieniądze.