Co trzeba wiedzieć przed rozprawą sądową?

sad2Dla wielu z nas rozprawy sądowe są bardzo stresujące i nie zawsze wiemy, jak się w ich trakcie zachować. Z instytucjami wymiaru sprawiedliwości niemalże każdy z nas miał lub też biedzie mieć styczność, ponieważ dotykają one różnych sfer życia. Każdy może być też do sądu wezwany jako świadek.

Przede wszystkim wtedy, gdy otrzymało się pismo sądowe, zawsze trzeba dokładnie się z nim zapoznać. W pismach sądowych można bowiem znaleźć informacje dotyczące praw oraz obowiązków, dlatego też zapoznanie się z nimi pozwoli na unikniecie kłopotliwych sytuacji. Wtedy, gdy potrzebuje się pomocy, zawsze warto skontaktować się z ekspertami w tej dziedzinie – kancelaria adwokacka będzie w stanie wyjaśnić sytuację i wskazać najlepsze rozwiązanie.

 

Jeżeli potrzebny będzie obrońca, warto udać się odpowiednio wcześniej do prawnika, który będzie mógł udzielić pomocy prawnej, a także podejmować czynności procesowe. Na miejscu będzie można również uzyskać szereg informacji o tym, jak przygotować się wtedy do procesu.

 

Przed pójściem do sądu zawsze należy sprawdzić, czy posiada się aktualne dokumenty, które są potwierdzaniem tożsamości – można wziąć ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy czy też paszport. Warto też wspomnieć, żeby zawsze dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się budynek sądu oraz dany wydział, ponieważ adresy mogą być mylące. Także warto przyjść na rozprawę wcześniej, gdy nie zna się budynku, aby znaleźć odpowiedni pokój, gdzie będzie toczyła się sprawa.

 

W trakcie rozprawy trzeba zachować powagę oraz zwracać się do Wysokiego Sądu, także wtedy, gdy pytania zadają adwokat, prokurator czy inny oskarżony. W przypadku zakłócania porządku rozprawy można zostać upomnianym, a nawet ukaranym karą grzywny.

 

Do skorzystania z usług pomocy prawnej zaprasza kancelaria KB-Adwokaci działająca w Łodzi i dostępna pod adresem kb-adwokaci.pl. Na stronie internetowej kancelarii kb-adwokaci.pl można zapoznać się również z fachowymi poradami prawnymi w blogu on-line, które poruszają szereg problemów prawnych.