Co to są strony responsywne?

Strony responsywne mają na celu zapewnić każdemu użytkownikowi doskonałą jakość wyświetlania na wszystkich możliwych urządzeniach

Strony responsywne mają na celu zapewnić każdemu użytkownikowi doskonałą jakość wyświetlania na wszystkich możliwych urządzeniach. Oznacza to, że strona jest zbudowana tak, aby wyglądać świetnie na tablecie, telefonie lub ekranie panoramicznym. Responsywne projektowanie stron internetowych wykorzystuje „zapytania o media”, aby dowiedzieć się, jakiego urządzenia używasz, a następnie dostosowuje zawartość ekranu do odpowiedniego rozmiaru. Ponieważ coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i tabletów, aby poruszać się po Internecie, to podejście to ma bardziej oczywistą zaletę, że dociera do większej liczby użytkowników i zapewnia im dostęp do wszystkich potrzebnych informacji bez konieczności korzystania z komputera stacjonarnego.

Dlaczego nie stworzyć po prostu oddzielnej strony?

W przeszłości większość witryn internetowych tworzyła witrynę mobilną, która była całkowicie oddzielną witryną od strony, którą zobaczysz na swoim komputerze. Problem polega na tym, że jeśli firma chce wprowadzić pewne zmiany na swojej stronie internetowej, musi też zaktualizować swoją witrynę mobilną, co nie zawsze ma miejsce. Wraz z rosnącą ilością nowych urządzeń i rozdzielczości, byłoby wysoce niepraktyczne budowanie wielu oddzielnych wersji strony.

Czy to ta sama strona… tylko mniejsza?

Niektóre witryny internetowe mogą proporcjonalnie zmniejszać swoją zawartość, aby można je było oglądać, inne mogą jednak zmieniać układ, usuwać elementy lub podkreślać inne. W przypadku niektórych witryn użytkownik może mieć wyraźny cel odwiedzania strony, np. chcąc znaleźć lokalizację lub numer telefonu, pod który należy zadzwonić. W niektórych przypadkach warto podkreślić te elementy na urządzeniu mobilnym. Możesz również usunąć tekst dla mniejszych urządzeń, aby uniknąć ciągłego przewijania, aby znaleźć to, czego użytkownicy najczęściej szukają. Czasami umieszczanie każdej informacji z witryny na mniejszym ekranie nie jest najlepszą opcją i może spowodować, że użytkownicy odejdą od twojej witryny i przejdą do następnej, co jest równoznaczne z tym, że tracisz potencjalnego klienta. Tworząc strony responsywne, musisz zastanowić się, w jaki sposób użytkownik może wchodzić w interakcję z twoją witryną. Może to oznaczać większy i łatwiejszy dostęp do konkretnych opcji, a jednocześnie zmniejszenie lub nawet ukrycie część grafiki użytej w pełnej witrynie. Strony responsywne to nie tylko tworzenie elastycznego układu, ale pokazywanie użytkownikom, że rozumiesz, czego chcą i czego szukają.

Strony responsywne mogą nie być ostateczną odpowiedzią na dłuższą metę, jako, że postęp technologiczny jest niezwykle dynamiczny – ale obecnie są potężnym narzędziem, jeśli jest używane we właściwy sposób. Możesz dać swojemu użytkownikowi to, czego potrzebuje, i pomóc stworzyć niestandardową obsługę bez względu na urządzenie, z którego korzysta. Odwiedź stronę internetową www.b2net.pl z poziomu komputera i telefonu komórkowego aby zobaczyć, jak wygląda przykład strony responsywnej, oraz skonsultuj się ze specjalistami z B2net aby dowiedzieć się, jak w łatwy i szybki sposób możesz zaktualizować stronę swojej firmy.