Co powinno zawierać profesjonalne centrum biznesowe?

biznesmanW dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się skupianie swojej działalności przez przedsiębiorców wokół tak zwanych centr biznesowych. Oferta skierowana jest zazwyczaj do mniejszych firm, które nie posiadają jeszcze dużego kapitału, a chcą aktywnie się rozwijać. Czym zatem jest wspomniane centrum biznesowe?

Jest to miejsce gdzie usługodawca zapewnia szereg usług biznesowych dla przedsiębiorców. Może być to wynajem powierzchni biurowej, wirtualne biura, coworking czy też biura serwisowane. Wszystko to zazwyczaj mieści się w jednym budynku tak więc całość jest w zasięgu ręki. Wspomniane usługi ułatwiają start nowym firmom, a także umożliwiają rozwój własnej działalności gospodarczej. Wynajem biura w dogodnej lokalizacji w centrum miasta to zazwyczaj olbrzymi wydatek. Nie wszystkich na to stać. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą właśnie biura wirtualne. To nic innego jak wynajmowanie adresu dla swojej firmy. Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli potencjalny klient sprawdzi dane naszej firmy i zauważy, że nasza siedziba mieści się w dużym mieście to automatycznie w jego oczach nasza wiarygodność znacznie wzrasta. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie możemy wykupić szereg pomniejszych usług z tym związanych jak, odbieranie poczty i przesyłek kurierskich, w razie potrzeby skanowanie ważnej korespondencji i przesyłanie jej do nas drogą mailową, własna linia telefoniczna z możliwością przekierowywania lub odbierania w naszym imieniu rozmów, a nawet tabliczka z nazwą naszej firmy przed wejściem do biura. Ostatnia kwestia jest o tyle istotna, gdyż może się przydarzyć, że klient będzie chciał spotkać się z nami osobiście. Na takie sytuacje otrzymamy na pewien czas powierzchnię biurową i wyżej wymieniona tabliczka z pewnością będzie wyglądała profesjonalnie.

 

Jeśli ktoś jednak woli mieć fizyczne biuro, ale nie stać go na wynajem dużych powierzchni biurowych może skorzystać z tzw. biur serwisowanych. Są to miejsca gdzie do pracy przychodzimy właściwie tylko z komputerem i rzeczami osobistymi. Całe umeblowanie oraz sprzęt jest zapewniany przez właściciela obiektu dzięki czemu zmniejszają się nam koszty zakupu niezbędnych mebli czy eksploatacja takiego sprzętu jak drukarka czy ksero. Kolejnym plusem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest to iż nie jest wymagane podpisywanie umowy na długoterminowy wynajem jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych biur.

 

W przypadku gdy i taka możliwość jest dla nas za droga możemy zdecydować się na tak zwany coworking. Jest to tak naprawdę dzielenie powierzchni biurowej przez wiele osób. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą oddzielić swoją pracę od życia osobistego. Bardzo często decydują się na to ludzie, którzy do tej pory pracowali w domu. Współdzielenie takiej powierzchni może niezwykle pozytywnie wpłynąć na naszą kreatywność oraz może przyczynić się do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Takie rozwiązanie często jest wybieranie jako pierwsze w rozwoju swojej kariery. Jak widać centrum biznesowe to tak naprawdę zbiór usług, które skierowane są do różnego typu przedsiębiorców. Jeśli wszystko mieści się w jednym budynku to jest to dodatkowy atut i jeśli tylko zdecydujemy się na którąkolwiek z wyżej wspomnianych usług to warto rozważyć podjęcie współpracy z takim podmiotem.

Artykuł przygotowała firma Ogrodowe Inwestycje, oferująca biura do wynajęcia w Warszawie w atrakcyjnych cenach.