Co możesz zyskać z event marketingiem?

Zastanawiasz się nad dosłowną definicją event marketingu? To może być trudne, ponieważ przełożenie jej z języka angielskiego zdecydowanie nie oddaje pojemności tego zjawiska. Możemy określić je jako promocyjne wydarzenie lub marketing sponsorowany – jednak z pewnością nie wyczerpiemy w 100% znaczenia event marketingu.

Myślisz, że event marketing opiera się wyłącznie na organizacji różnego rodzaju imprez? Musisz wiedzieć, że to obejmuje on również konferencje, spotkania szkoleniowe, a ostatnio także również bardzo popularne budowanie relacji w zespole oraz tzw. city games.

Event marketing stanowi proces zarządzania markami poprzez organizację branżowych wydarzeń. Forma eventów i aktywacje, w których uczestniczą goście zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni osoby odpowiedzialnej za organizację. W przypadku branży marketingowej eventy zawsze powinny mieć spory rozmach i nieoczekiwany scenariusz.

Dlaczego event marketing jest ostatnio jeszcze bardziej popularny?

Odpowiedź jest prosta – bo przynosi dobre rezultaty! Najważniejszym aspektem tego typu wydarzeń jest dwubiegunowość – marka komunikuje się z odbiorcami, ale może również otrzymać cenne informacje pochodzące od gości wydarzenia. 
   
Dzieje się tak, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami danego wydarzenia, dzięki któremu możemy jeszcze silniej na nich oddziaływać. Z drugiej strony poznajemy ich zdanie na temat funkcjonowania danej marki, a następnie możemy wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. To sprawia, że komunikacja skierowana do grup docelowych może być naprawdę skuteczna i idealnie dopasowana.
Event marketing otwiera także nowe możliwości przed markami, które przez uwarunkowania prawne nie mogą pozwolić sobie na reklamę w mediach – np. produkty tytoniowe i alkoholowe.

W jakim celu wykorzystuje się event marketing?

  • zwiększenie poziomu oddziaływania na grupę docelową,
  • zainicjowanie preferencji zakupowych, dzięki zwiększeniu wiedzy odbiorców na temat produktu lub usługi ,
  • dotarcie z komunikatem do jak najszerszego kręgu odbiorców,
  • zdobycie zainteresowania konsumenta oraz zdobycie rozgłosu medialnego,
  • zapewnienie produktowi lub usłudze większego rozgłosu medialnego.

Wciąż nie wierzysz w skuteczność event marketingu? Na pewno nie wiedziałeś o tym, że bardzo często poważne rozmowy handlowe rozpoczynają się właśnie spotkaniem lub krótkim dialogiem w trakcie eventu marki lub innego wydarzenia towarzyskiego.
Korzyści płynące z wykorzystania marketingu eventowego są trudne do przecenienia, dlatego zawsze warto zlecić organizację wyjątkowego wydarzenia doświadczonej agencji reklamowej. Agencje specjalizujące się w przedsięwzięciach evenwych, pokazują rezultaty swojej pracy w formie „studium przypadku”, jak np. https://hands.pl/dobry-event-marketing-to-sztuka-grupa-hands-wie-jak-to-sie-robi/ – dzięki temu możesz praktycznie poznać kulisy eventów organizowanych przez daną firmę.