Co może zawierać ubezpieczenie turystyczne poza leczeniem?

airplaneWyjeżdżając na wakacje chcemy mieć poczucie własnego bezpieczeństwa oraz niemartwienia się o nic w razie problemów. W większości krajów służba zdrowia jest odpłatna, dlatego powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić najlepszą ofertę medyczną.

Jeśli mamy zamiar odpoczywać w krajach europejski, powinniśmy wyrobić sobie kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – NFZ), która jest „poświadczeniem” posiadania ubezpieczenia w naszym kraju. W przypadku korzystania z usług w innym kraju to Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za nasze leczenie, a nie my.

Kiedy jednak planujemy wakacje poza krajami europejskimi, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu, np. turystycznym. Prócz ubezpieczenia zdrowotnego jest szereg dodatkowych usług, które są bardzo przydatne podczas każdej podróży.

Ubezpieczenia turystyczne zostały stworzone dla osób lubiących czuć się bezpiecznie i wyjeżdżający na wakacje. Podczas urlopu może wydarzyć się wszystko, dlatego każdy wczasowicz powinien być przygotowany na każdą ewentualność. Ubezpieczenie kosztów leczenia zawiera w sobie koszty leczenia, badań, opieki medycznej, lekarstwa czy niezbędne operacje. Przydatnym dodatkiem jest assistance, czyli pomoc w nagłych wypadkach typu: zgubienie walizki bądź sprzętu elektronicznego, pokrycie kosztów rezygnacji z wyjazdu. Warto również wykupić ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), ponieważ nasze zwykle nie obejmuje wypadków spowodowanych poza granicami naszego kraju. Jeśli planujecie podczas urlopu wykonywać jakieś niebezpieczne sporty, warto również od nich się ubezpieczyć.

Problemem jest wybranie najlepszej oferty dla naszych potrzeb. Warto skorzystać ze strony bm.pl, na której mamy możliwość porównania kilku ofert, terminu obowiązywania i ilości osób podróżujących. Oferta jest również dostosowana do kraju i zagrożeń wynikających z przebywania na tym terenie. Porównane zostaną oferty takich ubezpieczycieli jak: Warta, UNIQA, Ergo Hestia, Concordia i wiele innych. Określ swoje potrzeby, a z pewnością znajdziesz ofertę odpowiadającą swoim potrzebom.