Co kupić na prezent?

prezenty_Co jak kupię swoim najbliższym z okazji urodzin, imienin czy Bożego Narodzenia? Bardzo często to właśnie pytanie spędza sen z powiek ludziom którzy w niedalekiej przyszłości muszą obdarować kogoś bliskiego, a kompletnie nie mają pomysłu z czego dana osoba będzie naprawdę zadowolona. Jak pokazują badania statystyczne, to właśnie ten problem wraz z brakiem czasu na jego realizacje jest stawiany na pierwszym miejscu wśród przedświątecznych problemów. Zastanowimy się czy są to obawy uzasadnione, oraz postaramy się w poniższym artykule podpowiedzieć parę pomysłów na udany i kompletny prezent.

Skąd wziąć dobry pomysł na prezent, statystyczna połowa Polaków nie obdaruje więcej niż cztery osoby jednocześnie, więc teoretycznie nie powinno sprawić nam problemu kupienie tych czterech podarunków. Jednak brak pomysłu, brak czasu oraz nieznośne tłumy w galeriach handlowych skutecznie odstraszają i utrudniają dokonanie dobrego wyboru. Z pomocą przychodzą nam ostatnio coraz bardziej popularne sklepy online, które zwłaszcza w okresie od listopada do grudnia potrajają ilości wysyłanych paczek do klientów, a więc coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z tego wygodnego i szybkiego sposobu zakupowego. Pół biedy jeszcze, jeśli obdarowywane przez nas osoby mają jakieś zainteresowania czy hobby, dzięki którym pojawia się dużo ciekawych opcji na prezent, a sam wybór staje się niejako oczywisty. Jeśli natomiast musimy obdarować osobę która nie posiada żadnego znaczącego zainteresowania, zawsze pozostaje nam podsłuchiwanie rozmów, czy delikatne podpytanie chociaż o ogólny kierunek w którym musimy podążać zabierając się za kupowanie prezentu dla takiej osoby.
Ewentualnie jak zawsze możemy się wesprzeć badaniami statystycznymi, które zostały przeprowadzone na zlecenie dużego sklepu internetowego, celem których było poznanie preferencji prezentowych ludzi. Takie badanie powinno pomóc najbardziej bezradnym w tej kwestii kupującym. Tak więc osoby 30+ marzą o modnym zegarku lub biżuterii, także o książce, kosmetyku, ubraniu, perfumach albo czymś przydatnym w domu. Jeśli zaś chodzi o osoby 50+ chciałyby dostać kosmetyk (40 procent respondentów), albo drobny sprzęt AGD, rzeczy do domu, książki, perfumy i słodycze. Jeśli zaś chodzi o kobiety, to one najbardziej byłby zadowolone z kosmetyków oraz książek. Nie pogardzą również czymś praktycznym do domu, perfumami lub biżuterią. Mężczyźni natomiast bardziej podążają za nowymi trendami, czyli chcą smartfon, tablet, czytnik e-booków, a jeśli nie elektronika to wchodzą w grę również buty lub ubrania. Osoby z wyższym wykształceniem odpowiadały że będą zadowolone z dobrej książki, modnego dodatku, perfum oraz prezentu związanego z hobby.
Jeśli jednak ciągle nie mamy pomysłu na kupienie jakiegoś trafne prezentu dla najbliższych, pozostaje nam zrobienie czegoś własnoręcznie. Jakoś zawsze prezenty wykonane przez nas samych pozostają w pamięci naszych bliskich, zwłaszcza jeśli zostały wykonane z sercem i pomysłem. Bo przecież nie sam prezent ma tak naprawdę znacznie, tylko sama pamięć o danej osobie i jeśli po prostu spędzimy ten ważny czas razem to nie będzie miało znaczenia co i komu kupimy.