Co dla dzieci w Warszawie, żeby maluchy się nie nudziły?

City break w Warszawie wraz z dziećmi może być bardzo dobrym pomysłem na krótką wycieczkę. Polska stolica ma wiele do zaoferowania dla starszych i młodszych turystów. Warto wcześniej, przed przyjazdem do Warszawy, zobaczyć, jakie są ciekawe miejsca dla dzieci w stolicy i gdzie się wybrać, aby maluchy się nie nudziły i wręcz były zachwycone zaplanowaną przez nas wycieczką.

Z wizytą w krainie zwierząt

Warszawski ogród zoologiczny istnieje od 1928 roku i jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Można tu zobaczyć liczne gatunki zwierząt, podpatrzeć ich zachowania, także w czasie karmienia, co dla najmłodszych będzie ciekawym przeżyciem. W zoo istnieje wiele bloków tematycznych, wraz z wyczerpującymi opisami kolejnych gatunków zwierząt, dlatego wycieczka do tego miejsca może być dla dziecka bardzo pouczająca, a i rodzice mają szansę dowiedzieć się czegoś nowego.

Dom zagadek

Kolejnym ciekawym miejscem w stolicy, jakie możemy wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiamy się co dla dzieci w Warszawie będzie atrakcją wartą zobaczenia, jest Dom Zagadek, czyli coś w stylu popularnych escape roomów. To gra polegająca na znalezieniu drogi wyjścia ze specjalnie przygotowanego pokoju poprzez rozwiązywanie kolejnych łamigłówek. Warszawski Dom Zagadek znajduje się niedaleko multimedialnego Parku Fontann, który także może być atrakcją dla najmłodszych turystów zwiedzających Warszawę.

Z dzieckiem do teatru?

Wydawałoby się, że teatr nie jest miejscem dla małych dzieci, zwłaszcza takich pomiędzy 1 a 5 rokiem życia. Tymczasem w Warszawie jest miejsce, które kieruje swoją ofertę teatralną właśnie do takich maluszków. To Teatr Małego Widza, który jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o dużym zasięgu. Można tam skorzystać z różnorodnych warsztatów, repertuaru spektakli dopasowanych do najmłodszych, jak i wziąć udział w projektach i wydarzeniach skierowanych do dzieci i ich rodziców. Może to być ciekawym urozmaiceniem wizyty w Warszawie całą rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *