Chirurgia plastyczna – pośladki

Plastyka pośladków polega głównie na pozbyciu się nadmiaru obwisłej skóry i zalegającego tłuszczu. Chirurgia plastyczna proponuje przeprowadzanie zabiegu liposukcji lub operacji plastycznej mającej na celu wymodelowanie pośladków, podniesienie ich i ujędrnienie skóry. Zabiegi te w istotny i widoczny sposób wpływają na zapewnieniu pośladkom atrakcyjnego wyglądu.

Zabieg plastyki pośladków polecany jest zarówno młodym osobom, które pragną zmienić swój wygląd i poprawić drobne mankamenty, a także osobom starszym, które pragną choć na pewien okres zapomnieć o mijającym czasie i procesach starzenia się skóry.

Liposukcja Poznań wykonywana jest najczęściej u osób młodych, które są szczupłe, mają elastyczną i jędrną skórę. W trakcie zabiegu wykorzystuje się urządzenie ssące, które usuwa nagromadzoną tkankę tłuszczową. W przypadku skóry wiotkiej i obwisłej należy wyciąć jej nadmiar za pomocą precyzyjnego cięcia przebiegającego wzdłuż górnego odcinka mięśni pośladkowych lub w fałdzie pośladków.

Plastyka pośladków Warszawa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i w zależności od rozległości zabiegu, klinikę można opuścić już na drugi dzień. Po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Zaleca się umiarkowane i ostrożne poruszanie się przez kilka dni oraz zrezygnowanie z aktywności fizycznej przez kilka tygodni. Szwy usuwane są w przeciągu 10 dni. Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki, ból, krwiaki i zasinienie, które zanikają w przeciągu kilku miesięcy.

Chirurgia plastyczna poleca również zabiegi pomniejszające i powiększające pośladki za pomocą implantów i wszczepiania tkanki tłuszczowej pobieranej z ud, boczków i innych fragmentów ciała.

K-S-A