Cegła powraca do łask

rooftopJak wskazują statystyki dobrych sklepów oferujących materiały budowlane, w Polsce coraz większą popularnością cieszy się cegła.

Nie oznacza to jednak, że cegła zastępuje całkowicie inne materiały, jednak niezaprzeczalny jest fakt, iż taka ceramika budowlana po prostu znów zaczyna wracać do łask i co ciekawe, cegły budowlane wykorzystuje się już nie tylko jako podstawę budynku, lecz coraz częściej również do dekoracji.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Lode, Polacy coraz częściej interesują się ceramiką budowlaną również pod kątem aranżacji, czyli ozdoby. W związku z tym coraz częściej kupowana jest cegła, która ma charakteryzować się nie tylko bardzo dobrą jakością i wytrzymałością, choć to ma oczywiści największe znaczenie, lecz również i dobrym wyglądem, aby mogła służyć jednocześnie jako upiększenie. Najlepiej jest to widoczne w przypadku kominów bądź elewacji. Coraz częściej bowiem komin z cegły wygląda naprawdę zjawiskowo. Jedną z popularnych cegieł będących zarazem produktem dekoracyjnym jak i praktycznym jest chociażby klinkier, drogi, ale coraz bardziej doceniany i stosowany w znacznie większej ilości domów.

Zdaniem przedstawicieli branży, taki stan rzeczy jest spowodowany nie tylko chęcią do posiadania domów trwałych i bezpiecznych, ale również i estetycznych. Niestety takie są czasy – ludzie są świadomi konkurencji, są świadomi możliwości i przede wszystkim tego, że jako klienci mają prawo wymagać, w przeciwnym wypadku udadzą się po prostu do innej firmy oferującej takie same produkty, na przykład w niższej cenie. Na szczęście jednak nie kierują się oni wyłącznie ceną – statystyki i badania opinii publicznej wskazują jasno, że cena nie jest dzisiaj wyznacznikiem i elementem decyzyjnym. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby konkretny produkt spełniał oczekiwania, a do tego, aby był on możliwie jak najwyższej jakości.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez firmę Lode, ilość osób zainteresowanych ceramiką budowlaną wzrosła na przestrzeni ostatniego roku o kilka procent i prawdopodobnie stan ten będzie się utrzymywać. Coraz więcej osób pragnie mieć estetyczne domy, ale nie wykonywać elewacji bądź innych budowlanych elementów kosztem ich wyglądu, dlatego firmy oferujące takie usługi będą coraz bardziej wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Oczywiście cena będzie mieć znaczenie, ale czasy, kiedy była ona najważniejsza pomału zaczynają odchodzić w zapomnienie na rzecz zwracania większej uwagi przede wszystkim na jakość.