Dieta

Ból brzucha – jak sobie z tym poradzić domowymi sposobami?

Bóle brzucha mogą być objawem bardzo poważnych, ostrych schorzeń. Najczęściej jednak ich przyczyna jest bardzo banalna. Bólu brzucha nie da się zignorować, ponieważ powoduje dyskomfort i dokucza. W przypadku bardzo silnych, nagłych ataków bólu – należy natychmiast udać się na izbę przyjęć. Lekkie bóle i dyskomfort można natomiast bez konsultacji z lekarzem wyleczyć samodzielnie.

Najczęstsze przyczyny bólu brzucha

Bóle menstruacyjne to bardzo częsta przypadłość, dotycząca niemal każdej kobiety. Są całkowicie naturalne i nie zwiastują niczego groźnego – warto jednak się z nimi rozprawić, gdyż powodują ogromny dyskomfort. Zatrucia pokarmowe to kolejna przyczyna bólu brzucha. Mówi się, że do lekarza należy się zgłosić, gdy bóle, wymioty i biegunki nie ustępują po trzech dniach. Lekkie zatrucia powinny ustąpić przed upływem 2-3 dni. Często bóle brzucha pojawiają się na skutek niewłaściwego żywienia. Występują wtedy uporczywe wzdęcia, gazy, a nawet zaparcia. W większości przypadków z takimi dolegliwościami mogą sobie poradzić dobrej jakości produkty ziołowe.

Zioła na dolegliwości żołądkowe

Zioła są bardzo skuteczne w walce z przykrymi dolegliwościami żołądkowymi, jeśli stosuje się je w odpowiedni sposób. Na bóle brzucha i mdłości najlepszym sposobem jest herbata miętowa. Oprócz właściwości przeciwzapalnych ma również przyjemny miętowy aromat, który łagodzi nudności. Na bóle brzucha stosuje się również rumianek o właściwościach łagodzących i przeciwzapalnych. W przypadkach bólu spowodowanego stresem, warto zaparzyć sobie herbatkę z melisy.

Dobry eko sklep powinien nas zaopatrzyć również w siemię lniane, które jest niezawodnym pomocnikiem w leczeniu dolegliwości żołądkowych. Sproszkowane siemię po wymieszaniu z wodą wydziela specjalne śluzy, które powlekają błonę śluzową żołądka ochraniając go. Siemię lniane jest więc dobre w łagodzeniu i profilaktyce bólów żołądka spowodowanych niewłaściwym odżywianiem lub stosowaniem używek. Ma również świetne właściwości przeczyszczające, leczy więc zaparcia!

Sprawdź również: domowe sposoby na niestrawność

Możliwość komentowania Ból brzucha – jak sobie z tym poradzić domowymi sposobami? została wyłączona