Blacha trapezowa w roli pokrycia dachowego

Nie od dziś wiadomo, że blacha trapezowa to materiał o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Z uwagi na cenę i wysoką jakość, można wykorzystać go na wiele sposobów. Coraz częściej staje się idealnym substratem na pokrycie dachowe. O tym, dlaczego warto zamontować na dachu blachę trapezową, przeczytasz w tym artykule.

Blacha trapezowa – jakość i trwałość

Materiał, jakim jest blacha trapezowa cechuje się ponadprzeciętną trwałością i doskonałą ceną. Koszt blachy w żaden sposób nie jest adekwatny do jej finalnej jakości. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Utarte schematy dotyczące blachy trapezowej i jej zastosowania, sprawiły, że często jest pomijana w trakcie rozpatrywania najkorzystniejszego zadaszenia. To ogromny błąd i strata dla osób, które budują dom i chcą ponieść z tego tytułu jak najmniejsze koszty, ale bez starty na standardzie budynku i jego funkcjonalności.

Blacha trapezowa to budżetowe, trwałe i odporne na uszkodzenia poszycie dachowe. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, zabezpieczone przed korozją i łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba go konserwować ani wykonywać przy nim specjalnych prac renowacyjnych. Z uwagi na te cechy blachy, producenci dają na nią wiele lat gwarancji.

Blacha trapezowa a styl domu

Styl domu zależy od tego, czy blacha trapezowa sprawdzi się w roli zadaszenia. Najlepiej prezentuje się ona na budynkach nowoczesnych o prostej bryle i nieskomplikowanej w konstrukcji więźbie dachowej. Jeśli chcemy, by zamontowanie jej było możliwe w przypadku naszego poszycia, powinno być ono płaskie. Kąty nachylenia nie mogą przekraczać 10°.

Blacha trapezowa – produkcja materiału

Do wyprodukowania blachy trapezowej stosuje się najwyższej jakości blachę falistą, której kształt – jak sama nazwa mówi – przypomina trapez. Skomplikowane procesy produkcyjne i poprodukcyjne sprawiają, że do wykonania blachy używane są sprzęty najwyższej jakości. Dzięki temu, kupując ją masz pewność, że inwestujesz w pokrycie trwałe i bezpieczne.

Blacha trapezowa a inne rodzaje pokryć

Zamiennikiem blachy trapezowej jest równie trwała i elegancka blachodachówka modułowa lub w arkuszach. Ten rodzaj zadaszenia dedykowany jest na budynki bardziej klasyczne z dachem czterospadowym, gdzie kąty nachylenia przekraczają 10°. Cena owego poszycia jest również odrobinę wyższa, podobnie jak jakość. Jednak mimo wszystko, blacha trapezowa w niczym nie uchybia blachodachówce. Tym bardziej, że jej cena jest niższa a trwałość podobna. Jeśli więc zastanawiasz się, które zadaszenie wybrać, kieruj się rodzajem dachu, stylem budynku i tym, ile możesz w nie zainwestować. Dzięki temu, wybierzesz dach, który przetrwa kilka lat.