Biżuteria męska, łańcuszki, bransoletki czy spinki – idealne dodatki do męskiego stroju.

lancuszki_meskieCzy mężczyźni współcześnie noszą męskie dodatki do odzieży? Jeśli tak, to jakie i na jakie okazje? Co w tej dziedzinie mody preferują mężczyźni? Czy dodatki do ubioru to codzienność czy coś ekskluzywnego na specjalne wyjścia i przyjęcia? Moda na biżuterię męską od zawsze istniała. Oczywiście były czasy „ciszy” spowodowane raczej brakiem dostępności biżuterii na rynku niż chęcią czy nie chęcią posiadania ozdób. Dzisiaj mężczyzna nie tylko nosi tradycyjną obrączkę, jeśli jest żonaty, czy złoty łańcuszek męski z krzyżykiem – choć i te obecnie zachwycają swoją różnorodnością i splotami.

Jeśli łańcuszek to jaki?

Oczywiście górą są tradycyjne łańcuszki męskie o splocie figaro, pancerka czy królewskim, ale w sklepach z męską biżuterią można dostać setki oryginalnych modeli. Mężczyźni mają wybór zarówno co do splotów, grubości jak i długości łańcuszka.

lancuszkiOryginalne kształty zawieszek.

Zawieszki to też obecnie nie kończąca się opowieść. W sklepach internetowych możemy znaleźć setki medalików czy krzyżyków dla Panów, ale także bardziej nowoczesnych i nietuzinkowych modeli zawieszek męskich. Do tego można samemu przygotować rysunek i zamówić zawieszkę z indywidualną grafiką lub tekstem. Dzięki temu można skomponować ciekawe zestawienia łańcuszków z wisiorkami i mieć coś jedynego w swoim rodzaju, coś zaprojektowanego przez nas samych, coś czego nikt inny nie będzie miał i nie spotkamy faceta z takim samym naszyjnikiem w tramwaju czy pubie.Łańcuszek męski to wdzięczna i klasyczna ozdoba, która na pewno jeszcze przez wieki będzie towarzyszyłam mężczyznom zmieniając delikatnie swoją formę, ulegając modyfikacjom i unowocześnieniu.

Może coś na rękę?

Ale przyjrzyjmy się dalej, innego rodzaju ozdobie, coraz częściej przez mężczyzn wybieranej – bransoletki męskie. To duży faworyt wśród Panów. Dostępna różnorodność materiałów z jakich są wykonane sprawia, że każdy facet znajdzie coś dla siebie. Ten bardziej aktywny może nosić bransoletki z kauczuku, a dla eleganta odpowiedniejsze będą te ze skóry lub w całości ze stali jubilerskiej. Zdecydowanie mogą zastąpić zegarek do codziennego stroju lub na wieczorne przyjęcie. Te z indywidualnym grawerem będą świetną pamiątką lub „informatorem” w ważnych sytuacjach np. o grupie krwi lub gdy ktoś jest diabetykiem czy cukrzykiem. Mężczyzno! Masz zatem ogromny wybór, nieograniczone możliwości w ubiorze i męskich dodatkach, korzystaj z tego, ciesz się modą i eksperymentuj, w końcu żyjemy w XXI wieku.

Autor: Magdalena Adamczewska
zubiro.com nowoczesna męska biżuteria