Bezpieczny i godny transport zmarłych z zagranicy

Śmierć nie wybiera – mówi znane powiedzenie i w rzeczy samej trudni nie zgodzić się z zasadnością tych słów. Umierają ludzie starsi i młodzi, we własnym domu, szpitalu, a często także zagranicą. Sprowadzenie zwłok z zagranicy to nie lada wyzwanie dla najbliższych, zarówno pod względem etycznym, jak i finansowym.

Warto więc zadbać o to, aby ciało bliskiej osoby zostało przetransportowane do Polski i odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku w sposób godny.

Komu zlecić transport zwłok do Polski?

Transport osób zmarłych do Polski to zadanie, które wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności. Wbrew pozorom nie jest to umieszczenie ciała w trumnie lub spopielonych szczątków w urnie i przewiezienie do kraju – zanim to nastąpi należy dopełnić niezbędnych formalności.

Śmierć bliskiej osoby to przeżycie bolesne dla najbliższych, dlatego też zadanie to najlepiej zlecić profesjonalistom, czyli firmie oferującej transport zwłok do Polski. Działanie to daje pewność, że ciało zostanie przewiezione w sposób należyty i godny, a co ważniejsze, doświadczeni pracownicy firmy pogrzebowej zapewnią także wsparcie i pomoc w skomplikowanych często sprawach formalnych.

Analizując tę kwestię warto podkreślić, że transport zwłok do Polski realizowany jest w obrębie całego świata, w zależności od możliwości logistycznych oraz finansowych, przewóz ciała może być wykonany za pomocą samochodu lub samolotu.

Transport zwłok do Polski a kwestie formalne

Informacja o śmierci bliskiej osoby to zaskoczenie i ból, zwłaszcza, gdy zgon nastąpił poza granicami kraju. Co ważniejsze, jest to sytuacja, w której nie ma możliwości bezpośredniego pożegnania przez bliskich, choćby poprzez podanie ręki – ciało przewożone jest w specjalnej, odpowiednio zabezpieczonej trumnie.

Firmy pogrzebowe, które oferują międzynarodowy transport osób zmarłych, posiadają odpowiednią flotę samochodową, a także doświadczonych i kompetentnych pracowników, którzy nie tylko pomogą załatwić niezbędne formalności konsularne, ale także oferują profesjonalną i rzetelną pomoc w zakresie przygotowania ceremonii pogrzebowej.

Reasumując, międzynarodowy transport zwłok to zadanie złożone, wymagające wiedzy i odpowiedniego zaplecza technicznego, warto jednak pamiętać, że powierzając tę posługę profesjonalistom można mieć pewność, że ciało bliskiej osoby zostanie pochowane godnie i z należytym szacunkiem.