Balustrady schodowe jako produkt i użyteczny, i dekoracyjny

200701_sejm_okragle_schody_senatuSchody, schody, schody – są niemal wszędzie i to zarówno te prawdziwe, po których można stąpać, jak i te przenośne, będące wyrazem piętrzących się trudności. Niezależnie od znaczenia można je po prostu zawsze pokonać.

Wykańczamy dom i chcemy mieć najpiękniejsze schody? Proszę bardzo i wcale nie oznacza to, że „zaczęły się schody” w sensie przenośnym. Przeciwnie. Możliwości wyboru mamy bardzo dużo i tylko od naszych upodobań będzie zależało to, na jaki rodzaj schodów się zdecydujemy. A jest w czym wybierać. Można bowiem wziąć pod uwagę schody ze stali nierdzewnej, schody metalowe i szklane czy schody drewniane.

O walorach schodów drewnianych i balustrad schodowych z drewna

Po schodach drewnianych wędrujemy wiele razy dziennie i dlatego muszą one być nie tylko odpowiednio zabezpieczone, ale także wyróżniać się doskonałą jakością. Wykonane z surowca najlepszej jakości będą służyły wiele lat, a co więcej, nie wymagają ani specjalnych zabiegów oraz nietrudno utrzymać je w idealnym stanie.

O ile balustrady metalowe doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynku, o tyle balustrady drewniane lepiej będą się prezentowały wewnątrz. Zarówno schody, jak i balustrady pełnią niejako podwójną funkcję. Z jednej strony są niezwykle praktyczne i użyteczne, z drugiej natomiast mogą stanowić element dekoracyjny. Zadaniem balustrady drewnianej jest poza tym zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa.

Co jest największym atutem balustrad schodowych drewnianych?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest po prostu oczywista – surowiec, czyli drewno. Wybór rodzaju drewna tak naprawdę zależy przede wszystkim od upodobań i oczekiwań użytkowników. Buk, sosna, dąb, jesion to gatunki drewna, które najlepiej nadają się do produkcji schodów i balustrad.

Współczesne balustrady schodowe wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Są atrakcyjne, eleganckie, stylowe. Mogą być zarówno proste, klasyczne, jak i wyszukane pod względem kształtów, form i kolorów. Balustrady drewniane to nie tylko rodzaj wykończenia i uzupełnienia schodów, ale także pierwszorzędny i najpewniejszy typ zabezpieczenia wszystkich użytkowników.

Od balustrad drewnianych mamy pełne prawo oczekiwać, żeby były odporne na ścieranie, trwałe i wytrzymałe. Wszystkie podane wymogi doskonale spełniają schody i balustrady wykonane z drewna, ponieważ jest to surowiec wyjątkowo mocny i solidny. Do produkcji schodów i balustrad drewnianych jest wybierane drewno bez sęków, co w znacznym stopniu wpływa na podniesienie jakości tych wyrobów.

O wykończeniu balustrad drewnianych słów kilka

Użyte na wykonanie balustrad drewno może mieć naturalny odcień, jednak istnieje możliwość nałożenia na surowiec koloru. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku, gdy chcemy, aby balustrady i schody harmonizowały z wystrojem pomieszczeń. Stopnie schodów i barierki mogą być matowe lub z połyskiem, w zależności od gustu i oczekiwań klientów. Perfekcyjnie dopasowane elementy tworzą elegancką całość, a to z kolei przekłada się na imponujący obrazek.

Balustrady schodowe i ich charakter

Zarówno schody drewniane, jak i balustrady z drewna stanowią nieodłączne ogniwo wystroju wnętrza. Wspaniale komponują się z jego wystrojem, podkreślając charakter pomieszczenia.

Z uwagi na użyty do produkcji surowiec schody i balustrady drewniane sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i ciepłe. Już po przekroczeniu progu domu odnosi się nieodparte wrażenie, że to wnętrze posiada nie tylko duszę, ale także niepowtarzalny styl i urok. Zarówno schody, jak i będące ich uzupełnieniem balustrady wyróżniają się nowoczesnym designem i odpowiadają współczesnym kanonom piękna.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą wykonującą balustrady drewniane – Drekon.pl