Apartamenty w Świnoujściu – miasto na wyspach

W czasie wakacji warto pomyśleć o odpoczynku i przyjemnym spędzeniu czasu. Jeśli szukasz atrakcji, Świnoujście na pewno Cię nie zawiedzie. Podziemne miasto, rejsy korsarskie, falochrony – to ledwie część listy rzeczy wartych zobaczenia i odwiedzenia w okolicy. Sprawdź to na własnej skórze i zobacz noclegi w Świnoujściu, które najlepiej pasują do Twoich wymagań.

Wakacje na wyspach bez wyjeżdżania z kraju? To możliwe! Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale Świnoujście ma wyjątkową lokalizację na mapie Polski. Leży na wielu wyspach, w tym trzech dużych (Uznam, Wolin, Karsibór) i ponad czterdziestu mniejszych. Od północy miasto graniczy z Morzem Bałtyckim, a od południa z Zalewem Szczecińskim. Swoją nazwę zawdzięcza cieśninie, nad którą jest położone – Świnie. Powierzchnia miasta co roku się powiększa, co jest efektem nanoszenia piasku na plaży przez prądy morskie. W ciągu ostatnich 200 lat linia brzegowa przesunęła się aż o 1,5 km! Chcesz zobaczyć najszerszą plażę w Polsce? Znajdź noclegi w Świnoujściu i odwiedź to czarujące miejsce!

Apartamenty Świnoujście – miejskie wakacje na spokojnie

W Świnoujściu znajduje się bardzo wiele intrygujących miejsc. Miasto chroniące przed wybuchem bomby? Tego nie trzeba szukać w amerykańskich filmach! Podziemna część Świnoujścia powstała dzięki przekształceniu pozostałości po schronach wojennych.     Początkowo w czasie wojny korzystały z tego miejsca szkoły artylerzystów marynarki wojennej, później placówkę przejęła Armia Czerwona, a następnie Ludowe Wojsko Polskie. Miasto zostało wybudowane na wypadek wybuchu III wojny światowej, jako schron przed wybuchem bomby nuklearnej. Żelbetonowe ściany, centrala telefoniczna, mieszkania, a nawet kasyno – to wszystko miało służyć wojskowym dowódcom najwyższej rangi. Dzisiaj to już jedynie historia, która na szczęście się nie wydarzyła – zobacz Podziemne Miasto i przekonaj się, jak mogłoby wyglądać życie pod ziemią!

W przerwie między plażowaniem a kąpielą w morzu możesz poznać miejskie zabytki. Jednym z nich jest latarnia morska, wybudowana w XIX wieku. Największa na wybrzeżu Morza Bałtyckiego jest też jedną z najwyższych na świecie.   Dzisiaj w tym miejscu znajduje się też niewielkie muzeum, w którym szczególnym eksponatem jest strój nurka. Waży on 70 kg z butlami: każda po 12 kg. Co poza tym? Niezapomniane widoki na wybrzeże Bałtyku!

Kolejnym ciekawym obiektem jest Twierdza Świnoujście. Tradycje fortyfikowania miasta   sięgają aż średniowiecza. Najpierw tego typu umocnienia budowali książęta pomorscy, później Duńczycy i Szwedzi. Trwałe fortyfikacje zdecydowali się wznieść dopiero Prusacy w 1849 roku, po konflikcie zbrojnym z Danią. Obecnie są one obiektami turystycznymi, a oprowadza po nich nikt inny, jak prawdziwy pruski żołdak. Daj się przenieść w czasie podczas spaceru po twierdzy!

Noclegi nad morzem – odpocznij w Świnoujściu

Jak przystało na nadmorskie miasto, Świnoujście ma swoją plażę. Nie należy ona do tych zwykłych, ponieważ jest najszerszą w Polsce. Najbardziej szeroki odcinek ma aż 200 m. Jest także określana jako najpiękniejsza polska plaża. Z pewnością każdy znajdzie sobie na niej miejsce i będzie mógł się poczuć na niej swobodnie dzięki dużej przestrzeni. Jeżeli więc masz słabość do wylegiwania się na słońcu lub najlepiej odpoczywa Ci się w taki sposób – śmiało! Tutaj na pewno odnajdziesz spokój.

Oryginalnym miejscem na spacer będą zabytkowe falochrony. Zostały one wzniesione na polecenie pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III w latach 1818-1823. Do dziś budzą podziw wśród architektów i budowniczych, ponieważ mimo upływu czasu, wciąż skutecznie zapobiegają zapiaszczeniu ujścia Świny do Bałtyku. Oba falochrony wpuszczone są daleko w morze, więc jeśli chcesz poczuć morską bryzę na twarzy i posłuchać szumu fal – warto przejść się tą trasą.

Świnoujście nocleg – znajdź miejsce dla siebie

A może chodzi Ci po głowie piracka przygoda? Poczuj się jak morski zdobywca na pokładzie „Rozy Wenedy” – statku stylizowanego na dawny okręt. Starannie zadbano o to, by wyglądał jakby przed wiekami pływał pod korsarską lub piracką banderą. Statek ma 3 pokłady, 3 olinowane maszty z bocianimi gniazdami, armaty. Rejsy na pokładzie „Rozy Wenedy” trwają około 120 minut i organizowane są zwłaszcza w wakacje. Rozrywka na pełnym morzu – oto co czeka Cię w Świnoujściu!

Jeżeli jesteś zdecydowany odwiedzić Świnoujście, poznaj ofertę Sun & Snow i zapewnij sobie nocleg nad morzem w dogodnym miejscu. Moc atrakcji już czeka!