Alergia a dobra pralka

Tegoroczna wiosna i lato to długo wyczekiwane ciepłe dni, ale również polne kwiaty na łąkach i kwitnące drzewa w sadach. Jednakże, podczas gdy jedni cieszą się ze wschodzących pąków, innych przyprawiają one o ból głowy. To alergicy i ich uciążliwe dolegliwości!

Codzienne kontakty z detergentami, kosmetykami czy środkami piorącymi narażają nas na podrażnienia, które mają wpływ na nasze zdrowie, a tym samym na samopoczucie. Nieprzyjemne swędzenie i zaczerwienienia to dolegliwości, które uprzykrzają życie wszystkim osobom cierpiącym na alergie.

Jednak tego lata jest dodatkowy sposób, aby lepiej chronić siebie i bliskich oraz ograniczyć efekty alergii. Z myślą o osobach cierpiących na alergie skórne, LG stworzyło pralkę parową ze specjalnym systemem Allergy Care – model LG F1403TDS.

Wykorzystuje on wysoką temperaturę pary, która pomaga dokładnie usunąć pozostałości detergentu i wszelkie związki chemiczne, które mogą być przyczyną dolegliwości
i powodować wystąpienie alergii. Jednym z atutów prania w parze jest jej temperatura – 99?C to warunki, w jakich nie przetrwają nawet bakterie, typu coli czy gronkowiec.

Pralka parowa LG z systemem Allergy Care uzyskała certyfikat Brytyjskiej Fundacji Przeciwdziałania Alergiom (BAF), co oznacza, że dowiedziono, iż eliminuje większość alergenów, spełniając rygorystyczne standardy BAF. Dlatego jest ona w szczególności polecana osobom cierpiącym na alergie skórne.

Dodatkowo pralka została wyposażona
w specjalny program Baby Care do prania odzieży niemowlęcej i dziecięcej
w temperaturze 95°C i płukania w ciepłej wodzie, aby zapewnić maksimum higieny i idealne wypłukanie detergentu.

W ramach funkcji Baby Care możemy również ustawić temperaturę prania na 60°, co doskonale sprawdzi się w praniu wyjątkowo delikatnych i łatwo niszczących się ubrań.

Dla twoich oszczędności

Ponadto pralka parowa LG charakteryzują się wysoką klasą energooszczędności – A++, co jest ważne nie tylko ze względu na ochronę środowiska, ale także na domowy budżet.
Według badań LG zużywa ona 51% mniej prądu oraz 27% mniej litrów wody niż tradycyjna pralka, dzięki czemu rachunki będą niższe niż kiedykolwiek.

Wielka moc pary
Oprócz zalet programu antyalergicznego, pralka parowa posiada również wiele cech, które sprawiają, że pranie parowe ułatwi życie i pomoże nam zaoszczędzić czas.

Dla ubrań wykonanych ze szczególnie delikatnych materiałów optymalnym rozwiązaniem będzie właśnie pranie parowe. Pralka pozwala zrezygnować z kosztownych usług pralni, dając gwarancję, że odzież będzie błyskawicznie świeża, a do tego jeszcze pozbawiona zagnieceń. Ponadto, pranie parowe eliminuje nieprzyjemny efekt elektryzowania się ubrań.

Pranie z wykorzystaniem pary i wody, gwarantuje lepszą skuteczność prania i usuwania plam oraz istotne skrócenie czasu prania. Ponadto jak wszystkie pralki firmy LG typu Direct Drive pralka parowa oferuje prawdziwe bogactwo funkcji, 9 programów prania, możliwość opóĽnienia prania od 3 do 19 godzin czy elektroniczne sterowanie.

Pralka parowa LG F1403TDS jest już dostępna na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 4399 zł.