Akcesoria przydatne w opiece nad pacjentem z problemami ruchowymi

Trudności ruchowe często sprawiają, że pacjent czasami wymaga pomocy osób trzecich.

Obecnie do dyspozycji mamy funkcjonalne akcesoria, które mogą ułatwić chorym oraz ich opiekunom codzienne funkcjonowanie.    

Wsparcie podczas chodzenia

Problemy związane z chodzeniem można w niektórych przypadkach częściowo rozwiązać poprzez zastosowanie odpowiednich systemów. W tym celu, jeśli takie są zalecenia lekarza, wykorzystuje się między innymi specjalistyczne kule, które umożliwiają samodzielne poruszanie się chociażby osobom mającym złamaną nogę. Ciekawym rozwiązaniem dla niektórych osób, które mają problem z chodzeniem mogą okazać się również specjalne balkoniki, dzięki którym łatwiejsze jest utrzymanie równowagi. Ponadto, na balkonik przenosi się także część ciężaru swojego ciała.

Łóżko rehabilitacyjne

Pacjenci leżący powinni zatroszczyć się o dostosowane do ich potrzeb łóżka rehabilitacyjne. Spędzając w nim wiele godzin, trzeba mieć pewność, że będzie ono wystarczająco komfortowe. Co więcej, często pomocne okazują się też specjalistyczne materace przeciwodleżynowe, ponieważ długotrwałe leżenie w łóżku idzie w parze z zagrożeniem odleżynami.

Odpowiednie wyposażenie łazienki

Samodzielne wzięcie prysznica dla osób z trudnościami ruchowymi często stanowi ogromny problem. Właśnie dlatego, specjalistyczne wyposażenie łazienki jest niezwykle przydatne. Warto zastanowić się nad montażem odpowiedniego uchwytu, który pomoże choremu podczas wstawania. Ponadto, pod prysznicem niezbędny może okazać się profesjonalny, przeznaczony do zastosowania w podobnych warunkach stołek, na którym pacjent może usiąść i wykonać niezbędne czynności higieniczne. Naturalnie, koniecznością są też solidne maty antypoślizgowe oraz zabezpieczenie przestrzeni łazienki, ponieważ poślizgnięcie się jest dla pacjenta niezwykle dużym zagrożeniem.

Problemy ruchowe wymagają niekiedy zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu pacjenta i efektywnie poprawić jego jakość. Warto więc porozmawiać z lekarzem, jakie akcesoria mogą okazać się w danej sytuacji najlepszym wyborem. Nie można zapominać o tym, że konkretne rozwiązania muszą być dopasowane do stanu pacjenta i jego potrzeb.

One thought on “Akcesoria przydatne w opiece nad pacjentem z problemami ruchowymi”

  1. Publikersi says:

    Super sprawą są łuski na nogi i inne stabilizatory

Comments are closed.