A może dom nad jeziorem – zalety i wady

autumnWłasny dom nad jeziorem, albo nad rzeką to marzenie wielu ludzi. Oczywiście, marzenia są po to, aby je realizować, zatem całkiem spora część marzycieli rzeczywiście na serio myśli o takim zakupie i robi wszystko, aby im się udało. Mieszkanie nad wodą ma jednak swoje wady i zalety. Jakie?

Nieruchomości w Szczecinie

Szczecin dla wielu osób marzących o domku nad wodą jest idealnym miejscem do osiedlenia się – ulokowany w województwie zachodniopomorskim, w bliskiej odległości od Morza Bałtyckiego (do którego można dotrzeć również przez żeglowną Odrę i Zalew Szczeciński), nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie. Wody tam zatem pod dostatkiem, a widoki piękne! Można poszukać mieszkania na sprzedaż lub też mieszkania do wynajęcia (gdy jeszcze nie stać nas na własne M), a także nabyć działki pod własną budowę.

Wszelkie hale i lokale w tym mieście na pewno będą dobrą inwestycją, ponieważ to trzecia pod względem wielkości i siódma pod względem liczby ludności miejscowość w Polsce – stolica województwa. Znajduje się tam port, stocznie, mnóstwo zabytków, turystów i zieleni – z trzech stron miasto jest bowiem otoczone przez wielkie kompleksy leśne. Bliskość granicy z Niemcami również wpływa na jego popularność. Czy jednak mieszkanie nad wodą posiada same zalety?

Apartamenty nad morzem, rzeką lub jeziorem – zalety i wady

Kto jest przekonany do tego pomysłu, zwraca uwagę przede wszystkim na piękne widoki i możliwość znakomitego relaksu nad wodą. Niektórzy dodają, że w wolnych chwilach można łowić ryby, albo poopalać się na trawie/piasku. Latem, gdy woda jest ciepła, można również iść popływać, albo przynajmniej popluskać się przy brzegu.

Jednakże jeśli jest to zakątek bardzo popularny, trzeba się zmagać z falą turystów i mieszkańców – jest głośno i tłoczno. W czasie burzy woda ściąga też pioruny, a podczas intensywnych ulew zawsze istnieje ryzyko jej wezbrania i wystąpienia z brzegów. Należy rozważyć wszystkie za i przeciw, choć zalet jest więcej. Jeśli ktoś szuka mieszkania – na przykład kawalerki – oczywiście może bać się jeszcze mniej (ulokowane są wyżej). Wielu ludzi decyduje się na zakup domków lub wynajem mieszkań, które będą pełniły funkcję rekreacyjną – na lato. W każdym przypadku podstawa to znalezienie odpowiedniego biura nieruchomości – solidnego i posiadającego bogatą ofertę.

Jak znaleźć interesującą nieruchomość?

Bez względu na to, czy ktoś szuka domów na sprzedaż, czy też po prostu pragnie wynająć na jakiś czas mieszkanie, konieczne jest znalezienie odpowiedniego pośrednika. Na każdym terenie jest jakaś wiodąca firma, posiadająca bogatą ofertę i duże doświadczenie w temacie. Biuro nieruchomości w Szczecinie Extra Invest jest taką firmą na terenie miasta oraz jego okolic. Dlatego jeśli ktoś pragnie znaleźć lokal, mieszkanie, dom, czy działkę (rekreacyjną lub pod budowę), specjaliści z firmy mogą mu w tym pomóc.

Wszystkie oferty są cenowo zgodne z istniejącymi normami rynkowymi, a wśród nich nie brak i tych w pobliżu zbiorników wodnych – tak licznych na tamtych terenach. Ponadto pracownicy biura nieruchomości w Szczecinie Extra Invest są w stanie najlepiej doradzić, czy taka lokalizacja jest odpowiednia i z jakimi ewentualnymi zagrożeniami się wiąże – i jakie zalety posiada! Jeśli ktoś kupuje lokal w celach inwestycyjnych, może też sam ogłosić swoją ofertę wynajmu na łamach portalu firmy!