50 twarzy stolika barowego. Jaką rolę może pełnić w twoim salonie?

Stolik barowy może wydawać się ledwie widocznym akcentem, który niewiele zmienia w aranżacji twojej przestrzeni. Okazuje się jednak, że ten mebel niejedno ma imię – może pełnić wiele różnych funkcji. Poznaj jego najważniejsze cechy, dzięki którym skutecznie odmienisz wygląd swojego wnętrza.

Pomocnik mola książkowego lub prawdziwego miłośnika kawy

W zależności od tego, jak zaprojektowany jest stolik barowy, możesz wykorzystywać go w różny sposób. Między innymi, możesz stworzyć dodatkową przestrzeń na postawienie filiżanki kawy lub położenie książki. Dzięki konstrukcji składającej się tylko z dwóch bocznych nóg, dolną część stolika barowego możesz wsunąć pod kanapę. Stanie się wtedy mini-biurkiem, które sprawdzi się idealnie podczas leniwego popołudnia, kiedy nie chce się nawet sięgnąć ręką po ulubiony napój.

Dzięki zastosowaniu mocnych nóżek oraz niewielkiej powierzchni drewnianego blatu, stolik barowy pozostaje stabilny. Nie ma mowy o jakimkolwiek wypadku podczas użytkowania – zalaniu książki, przewracaniu się przedmiotów.  Stolik jest kompaktowy, a dzięki temu możesz dowolnie go przestawiać z miejsca na miejsce.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również stolik barowy, którego konstrukcja pozwala na regulowanie wysokości.

W tym przypadku, niezależnie od tego, czy czytasz na leżąco, czy na siedząco, mebel dostosuje się do twoich potrzeb. Tak, jak na prawdziwie oddanego pomocnika przystało.

Oparcie dla tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca w salonie

Zaaranżowałeś już każdy kąt, a dalej brakuje ci miejsca, na przykład na dodatkową lampę stołową lub wazon z kwiatami? Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być stolik barowy, dzięki któremu stworzysz kolejną przestrzeń do zaaranżowania.

Istnieje bardzo wiele różnych stolików barowych, które pełnią taką funkcję. W zależności od twojego gustu, możesz wybierać spośród szklanych, drewnianych, prostokątnych czy okrągłych. Decyzja należy tylko i wyłącznie do ciebie!

Szklane stoliki sprawdzą się w eleganckich wnętrzach, gdzie królują welurowe meble z dodatkami w stonowanych, pastelowych barwach. Natomiast te drewniane w naturalnych kolorach będą idealne w salonach zaaranżowanych w stylu skandynawskim.

Praktyczny mebel, który łagodzi obyczaje i zbliża do siebie ludzi

Stolik barowy może z powodzeniem pełnić funkcję stolika kawowego, przy którym wypijesz kawę z przyjaciółką, mamą, czy mężem. Wybierz ten o większym rozmiarze, z szerokim blatem, aby nie zabrakło miejsca na łakocie oraz inne przekąski. Na odpowiednio dużym stoliku barowym możesz również postawić wazon z kwiatami lub inne dodatki. Dzięki temu ocieplisz swoje wnętrze, a ono stanie się automatycznie bardziej przyjemne dla wszystkich odwiedzających cię gości.

W dużych, przestrzennych salonach sprawdzą się rozkładane stoliki barowe, które możesz dostosować do liczby osób, które przyjdą na kawę. Takie meble komponują się najlepiej w salonach skandynawskich oraz industrialnych. Nawet w minimalistycznym wnętrzu stworzą odpowiedni klimat i harmonię. Są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Dlatego są niezwykle popularne wśród tych, którzy cenią sobie nie tylko praktyczność mebli, ale także ich stylowy wygląd.

Alternatywą dla kwadratowego i rozkładanego stolika jest ten szklany w owalnym kształcie. Posiada sporą powierzchnię użytkową – położysz na nim nie tylko zastawę z herbatą. Na dolnej półce znajdziesz miejsce dla gazet, książek czy pilota do telewizora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *