5 pomysłów na własny, kobiecy biznes

Nowy Rok, nowe wyzwania. Znudziła Ci się praca na etacie i zawsze marzyłaś, aby otworzyć własny biznes? A może przed Tobą długi urlop macierzyński, podczas którego chciałabyś spróbować swych sił w zajęciu, które pozwoli Ci pogodzić obowiązki rodzicielskie z pasją i pracą? Oto pomysły na kobiecy biznes, który możesz zrealizować praktycznie nie wychodząc z domu.

Biżuteria hand made

Jeśli masz zdolności artystyczne, a do tego uwielbiasz biżuterię, nie ma dla Ciebie lepszego zajęcia niż tworzenie własnych, unikalnych dodatków. Wystarczy kupić hurtową ilość różnego rodzaju koralików oraz innych półfabrykatów do wykonania biżuterii, aby zacząć tworzyć unikalne srebrne bransoletki z ciekawym wzorem, piękne kolczyki czy naszyjniki z kamieniami szlachetnymi.

Stylizacja paznokci

Paznokcie hybrydowe cieszą się rosnącą popularnością, a utalentowane stylistki nie narzekają na ilość klientek, które muszą zapisywać się na wizytę z dużym wyprzedzeniem. Zakup niezbędnego sprzętu, lakierów, baz oraz innych akcesoriów to koszt. kilkuset złotych, natomiast szybko się on zwróci generując już tylko zyski. Co istotne, taką usługę możesz świadczyć we własnym mieszkaniu.

Makijażystka

Działalnością pokrewną do stylizacji paznokci są usługi związane z wykonywaniem makijażu. Tu również przyda się odrobina talentu oraz wiedza na temat zasad tworzenia idealnego makijażu. Przed rozpoczęciem tego rodzaju zajęcia dobrze jest odbyć kurs make up’u, aby utrwalić swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności oraz poznać aktualne trendy. Klientek na makijaż nie brakuje. Przez cały rok zdarzają się przecież okazje, które wymagają posiadania perfekcyjnego make up’u, jak ślub i wesele, studniówki czy nawet firmowe sesje zdjęciowe. Z reguły na wykonanie takiego makijażu możesz zapraszać klientki do własnego mieszkania, natomiast czasem trzeba będzie udać się tam, gdzie będą odbywały się przygotowania do wydarzenia.

Domowa cukiernia

Uwielbiasz robić torty i masz talent do dekorowania wypieków w sposób, który zapiera dech w piersiach? Domowa cukiernia to coś dla ciebie. Obecnie zamówienia na tort i inne wypieki popularne są nie tylko na takie okazje, jak wesela, chrzciny czy jubileusze, ale również na urodziny dzieci, rodziców, Dzień Matki czy Dziadków. Często taki pięknie ozdobiony, “tematyczny” tort jest sam w sobie prezentem dla osoby, która jest bohaterem danej uroczystości. Klienci mają również specyficzne wymagania dotyczące samego tortu. Coraz częściej zamawiane są torty wegańskie lub pozbawione składników uczulających – w tradycyjnych cukierniach nie zawsze jest możliwość zakupu właśnie takiego specyficznego wypieku.

Prowadzenie kanałów social media

Jeśli jesteś osobą, która nie wyobraża sobie życia bez social mediów i zna się na ich prowadzeniu, takie zajęcie może okazać się świetnym pomysłem na biznes. Coraz więcej firm zleca prowadzenie własnych kanałów agencjom lub freelancerom, więc może to być dla Ciebie okazja do tego, aby wypromować siebie jako eksperta w tej dziedzinie i podpisać długoterminowe umowy na obsługę social media z wieloma podmiotami. Zaletą tego rodzaju pracy jest fakt, że bez problemu możesz go wykonywać bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca pod warunkiem, że masz dostęp do internetu. 

Pomysłów na kobiecy biznes jest naprawdę wiele. Warto zastanowić się nad tym, co nas interesuje, w czym jesteśmy dobre i spróbować przekuć to na działalność, która zapewni nam nie tylko zyski finansowe, ale również będzie źródłem satysfakcji.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem dlakobiet.net

Dodaj komentarz