10 praktycznych rad – jak dobrze zorganizować przyjęcie plenerowe

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni i coraz więcej osób już teraz myśli o zorganizowaniu przyjęcia plenerowego. Spotkanie oraz zabawa na otwartym terenie, najczęściej organizowana poza miastem, to poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania.

Organizujemy przyjęcie w plenerze – krok po kroku

Jeszcze przed zaproszeniem gości oraz rozpoczęciem pierwszych przygotowań warto wcześniej uzyskać zgodę na imprezę plenerową właściciela terenu, na którym ma się odbyć. Jeżeli planujemy przyjęcie na terenie zamkniętym na przykład w ogrodzie, na terenie klubu bądź restauracji, a jego organizacja nie wiąże się z wykorzystaniem do tego celu drogi bądź ulicy nie musimy ubiegać się o żadne urzędowe zezwolenie. W przypadku gdy teren, na którym planowe jest przyjęcie jest własnością gminy bez względu na to czy jest to impreza zwykła czy masowa należy ustalić w urzędzie jej warunki i uzyskać zgodę. Wniosek powinien zawierać dane organizatora imprezy, rodzaj i charakter przyjęcia, dokładne wskazanie miejsca, daty a nawet godziny przewidywanego rozpoczęcia i zakończenia oraz rodzaj środków jakie zapewnią uczestnikom wymagane bezpieczeństwo.

Przyjęcie odbywające się w plenerze ma wiele zalet, ale nie wolno zapominać, że pogoda może spłatać figla i na słonecznym niebie pojawią się nagle deszczowe chmury. Żeby zabezpieczyć zaproszonych gości przed zmoknięciem, warto wcześniej pomyśleć o przygotowaniu zadaszenia, pod którym można będzie się ukryć w razie zaistnienia takiej potrzeby. Do tego celu można również wykorzystać duże parasole oraz pawilony ogrodowe, które stanowić będą ochronę zarówno przed intensywnym słońcem jak i deszczem.

Przy przygotowywaniu trzeba koniecznie pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Warto wcześniej zorganizować odpowiednią ilość krzeseł i stołów bankietowych, które będą pasowały zarówno do rodzaju przyjęcia jak również jego aranżacji.

Warto również wcześniej stworzyć scenariusz przyjęcia, jeżeli przewiduje wszelkiego rodzaju atrakcje.

Szalenie ważnym elementem imprez plenerowych jest dekoracja. Tu doskonale sprawdzają się cięte kwiaty ustawione na stołach bankietowych, obrusy, a nawet balony podkreślające charakter imprezy.

Jeżeli przyjęcie lokalizowane jest poza zasięgiem źródła światła elektrycznego i będzie trwać do późnych godzin wieczornych należy koniecznie zgromadzić odpowiednią ilość świec bądź kolorowych lampionów. Zapewnią one nie tylko wymaganą porcję światła, ale dodatkowo mogą stanowić atrakcyjne elementy dekoracyjne biesiadnych stołów.

Już na etapie pierwszych przygotowań warto przemyśleć, czy dania będą serwowane w formie klasycznej czy w formie szwedzkiego stołu. Od tego wyboru uzależnione jest zastosowanie nie tylko zastawy stołowej, ale nawet całego wyposażenia.

Przygotowanie, a następnie dostarczenie i przechowywanie w odpowiednich warunków posiłków, które mają być serwowane podczas przyjęcia może stanowić problem. Dlatego można tego rodzaju zadanie zlecić firmie cateringowej, która świadczy usługi w zakresie obsługi imprez plenerowych.

Menu powinno być dopasowane do miejsca, w którym odbywa się przyjęcie. Nie powinno w nim zabraknąć dań mięsnych, rybnych oraz jarskich.

O udanym przyjęciu plenerowym decyduje zadowolenie zaproszonych gości. By uniknąć nieprzewidzianych sytuacji wynikających na przykład z niefortunnie dopasowanej garderoby, należy koniecznie w zaproszeniu dokładnie zaznaczyć, że impreza odbywać się będzie w plenerze.

Trzeba również pamiętać, że humor organizatora każdego przyjęcia udziela się zaproszonym gościom!

Jeśli potrzebujesz zamówić catering, wypożyczyć zastawę, krzesła czy namioty to zapraszamy do skorzystania z usług firmy Yellow Catering.